fbpx

הצורך שיקבלו אותך יהפוך אותך לבלתי-ניראה | ג'ים קארי

קטעים נבחרים מתוך נאומו מעורר ההשראה של ג'ים קארי בטקס חלוקת התארים (בתרגום לעברית).

אני כאן כדי לשתול זרעון היום, זרעון שיעורר אתכם להתקדם בחיים בהתלהבות רבה ובתחושה ברורה של שלמות. פחד הולך להיות שחקן בחיים שלכם אבל אתה מחליט עד כמה אתה יכול לבלות את כל חייך בלדמיין רוחות ולדאוג לגבי הדרך לעתיד אבל כל מה שאי פעם יהיה זה מה שקורה עכשיו בהחלטות שאנחנו עושים ברגע זה המבוססות על אהבה או פחד.

רבים מאיתנו בוחרים את דרכינו מפחד המסווה כפרקטיות מה שאנחנו באמת רוצים נראה מחוץ להישג ידינו בצורה בלתי אפשרית, ומגוחך לצפות אז אנחנו לא מעיזים לבקש זאת מהיקום. אני אומר שאני ההוכחה שאתה יכול לבקש זאת מהיקום. אתה יכול להיכשל במשהו שאתה לעולם לא רוצה, אז כבר עדיף שתיקח סיכון בלעשות את מה שאתה אוהב. איך אתה תשרת את העולם? מה הם צריכים שהכשרון שלך יכול לספק? זה כל מה שאתה צריך להבין. כמישהו שעשה את מה שאתם עומדים לעשות אני יכול לומר לכם מניסיון שההשפעה שיש לכם על אנשים אחרים היא המטבע היקר ביותר שיש.

כל דבר שתשיגו בחיים ירקיב ויתפרק, וכל מה שישאר מכם זה מה שהיה בליבכם. והחלק הזה שאנחנו מחפשים נמצא אי שם מעבר לאישיות, מעבר לתפיסתם של אחרים, מעבר להמצאות ולתחפושות, אפילו מעבר למאמץ עצמו. אתה יכול להצטרף למשחק, להילחם במלחמות, לשחק עם דמויות כמה שאתה רוצה, אבל כדי למצוא שלווה אמיתית אתה צריך לוותר על השריון. הצורך שיקבלו אותך יכול להפוך אותך לבלתי ניראה בעולם הזה. אל תיתן לשום דבר לעמוד בדרכו של האור שזורח דרך הדמות הזו, הסתכן בלהיראות בכל גדולתך. בגלל שבסופו של דבר, אנחנו לא הדמויות שאנחנו יוצרים, אנחנו לא התמונות במלאי הסרט, אנחנו האור שזורח דרכו. כל השאר הוא רק מסך עשן. מסריח את הדעת, אבל לא באמת משכנע.

לעיתים קרובות אמרתי שהייתי רוצה שאנשים יממשו את החלומות שלהם, העושר שלהם והתהילה שלהם, כדי שהם יוכלו לראות שלא שם אתה מוצא את תחושת ההשלמה שלך. כמו רבים מכם, חששתי לצאת את העולם ולעשות משהו שגדול ממני עד שמישהו חכם ממני גרם לי להבין שאין שום דבר גדול ממני. כשהשינוי הזה יקרה בכם אתם תרגישו את העולם ותורגשו על ידו. אתם תאומצו על ידו.

הדימיון תמיד מייצר תרחישים, גם טובים וגם רעים, והאגו מנסה להשאיר אתכם לכודים במורכבות של התודעה. העיניים שלנו לא רק צופות, הן גם מקרינות שמריצות עלילה נוספת על התמונה שאנחנו רואים לפנינו כל הזמן. פחד כותב את התסרט הזה וכתורת העבודה היא: "אף-פעם לא אהיה מספיק." זהו קולו של האגו. ואם תקשיבו לו תמיד יהיה מישהו שמצליח יותר ממך לא משנה מה אתה מרוויח, האגו לא יתן לך לנוח. הוא יספר לך שאתה לא יכול לעצור עד אשר תותיר חותם בלתי מחיק על כדור הארץ. עד אשר תשיג חיי נצח. כמה ערמומי האגו הזה שהוא יפתה אותו בהבטחת משהו שכבר נמצא בבעלותינו.

עד כמה שאני יכול להגיד זה רק עניין של לידע את היקום במה שאתה רוצה ולעבוד לקראתו ולשחרר את איך זה יתגשם בפועל. התפקיד שלכם הוא לא לפענח איך זה יקרה לכם, אלא לפתוח את הדלת בראשכם, וכשהדלת נפתחת בחיים האמיתיים פשוט לעבור דרכה. ואל תדאגו אם אתם מפספסים את הסימן שלכם כי תמיד יש דלתות שנפתחות, הן ממשיכות להפתח. וכשאני אומר שהחיים לא קורים לך – הם קורים בשבילך אני באמת לא יודע אם זה נכון. אני רק עושה בחירה מודעת לתפוש אתגרים כמשהו מועיל כדי שאוכל להתמודד איתם בצורה הפרודוקטיבית ביותר. אתם תמצאו את הסגנון שלכם, זה חלק מהכיף. אה, ולמה לא לקחת צ'אנס גם על אמונה? לא לדת, אלא לאמונה. לא לתקווה, אלא לאמונה. אני לא מאמין בתקווה. תקווה היא קבצנית. תקווה הולכת דרך האש ואמונה מדלגת מעליה.

אתם מוכנים ומסוגלים לעשות דברים יפהפיים בעולם הזה ואחרי שתעברו דרך הדלתות האלה היום יהיו לכם רק שתי אפשרויות: אהבה או פחד. בחרו באהבה ולעולם אל תתנו לפחד להפנות אתכם נגד ליבכם העליז. תודה רבה לכולכם.

השחקן ג'ים קארי בנאום מצחיק, מרגש, ומעורר השראה בטקס חלוקת התארים של אוניברסיטת מהרישי ב-2014: "הצורך שיקבלו אותך יכול להפוך אותך לבלתי ניראה בעולם הזה. אל תיתן לשום דבר לעמוד בדרכו של האור שזורח דרך הדמות הזו, הסתכן בלהיראות בכל גדולתך."