fbpx

כולם חופשיים למרוח קרם הגנה | בז לורמן

"כולם חופשיים למרוח קרם הגנה" הוא שיר מעת בז לורמן שכתבה העיתונאית מרי שמיק ביוני 1997 תחת השם, "עצות, כמו בני נוער, כנראה סתם מבוזבזות על הצעירים". בנאום זה תמצאו מספר עצות ודברי חוכמה שמסבירים איך לחיות את החיים ללא חרטות.


גבירותיי ורבותיי של מחזור 97', מירחו קרם הגנה. אילו יכולתי להציע לכם רק טיפ אחד לעתיד, זה יהיה קרם הגנה. היתרונות ארוכי הטווח של קרם הגנה הוכחו ע"י מדענים, בעוד שלשאר עצותי, אין ביסוס מוסמך יותר מאשר ניסיוני המשוטט. אחלוק את עצותי כעת.

תהנו מהכוח והיופי של נעוריכם. ובכן, לא משנה, לא תבינו את הכוח והיופי של נעוריכם עד שהם יעלמו. אבל האמינו לי, בעוד 20 שנה תביטו לאחור בתמונות שלכם, ותיזכרו, באופן שאינכם יכולים לתפוש עכשיו, כמה רבות האפשרויות שהיו מונחות לפניכם, וכמה נפלא נראיתם באמת. אתם לא שמנים כמו שאתם מדמיינים. אל תדאגו בקשר לעתיד. או דאגו, אבל דעו שלדאוג זה יעיל כמו לפתור משוואה באלגברה על ידי לעיסת מסטיק. הצרות האמיתיות בחייכם יהיו הדברים שמעולם לא חלפו במוחכם המודאג, מהסוג שיפתיעו אתכם מאחור בשעה ארבע אחה"צ של יום שלישי רגוע אחד.

עשו דבר אחד, בכל יום, שמפחיד אתכם. שירו! אל תהיו פזיזים עם לבבותיהם של אנשים אחרים. אל תבליגו לאנשלים שפזיזים עם לבכם.

נעורים
תהנו מהכוח והיופי של נעוריכם. אל תדאגו בקשר לעתיד. או דאגו, אבל דעו שלדאוג זה יעיל כמו לפתור משוואה באלגברה על ידי לעיסת מסטיק.

השתמשו בחוט דינטלי. אל תבזבזו את זמנכם על קנאה. לפעמים אתם לפנים, לפעמים אתם מאחור. המירוץ ארוך,ובסופו של דבר, הוא רק  עם עצמכם. זכרו את המחמאות שאתם מקבלים. שכחו את העלבונות. אם תצליחו בלעשות זאת – ספרו לי איך. שימרו את מכתבי האהבה הישנים שלכם. השליכו את דפי חשבון הבנק הישנים שלכם.

התמתחו!

אל תרגישו אשמים אם אתם לא יודעים מה אתם רוצים לעשות בחייכם. האנשים המעניינים ביותר שאני מכיר לא ידעו בגיל 22 מה הם רצו לעשות בחייהם. חלק מבני ה-40 המעניינים ביותר שאני מכיר עדיין לא יודעים.

קחו הרבה סידן. תהיו עדינים כלפי הברכיים שלכם. אתם תתגעגעו אליהן כשהן ייהרסו.

אולי תתחתנו, אולי לא. אולי יהיו לכם ילדים, אולי לא. אולי תתגרשו בגיל 40, אולי תרקדו את ריקוד התרנגולות ביום הנישואין ה-75 שלכם. מה שתעשו, אל תברכו את עצמכם יותר מדי, אך גם אל תנזפו בעצמכם יתר על המידה. הבחירות שלכם הן מקריות למחצה. וכך גם של כולם.

תיהנו מגופכם. השתמשו בו בכל דרך שאתם יכולים. אל תפחדו ממנו או ממה שאנשים אחרים חושבים עליו. זה הכלי הטוב ביותר שיהיה ברשותכם אי פעם. ריקדו! אפילו אם אין לכם איפה מלבד חדר המגורים שלכם. קראו את ההוראות, גם אם אינכם מצייתים להם.

לרקוד
תיהנו מגופכם. השתמשו בו בכל דרך שאתם יכולים. אל תפחדו ממנו או ממה שאנשים אחרים חושבים עליו. זה הכלי הטוב ביותר שיהיה ברשותכם אי פעם.

אל תקראו מגזיני יופי – הם רק יגרמו לכם להרגיש מכוערים.

לימדו להכיר את הוריכם. לעולם לא תדעו מתי הם ילכו לתמיד. התייחסו יפה לאחריכם ולאחותיכם. הם הקשר הטוב ביותר שלכם לעבר, והאנשים שהכי סביר שישארו איתכם בעתיד. הבינו שחברים באים והולכים, אך עליכם לשמור על האחדים והטובים שבהם. עיבדו קשה כדי לגשר על הפערים הגיאוגרפיים וסגנון החיים, כי ככל שתתבגרו, תזדקקו יותר לאנשים שהכירו אתכם כשהייתם צעירים.

חברים
הבינו שחברים באים והולכים, אך עליכם לשמור על האחדים והטובים שבהם.

חיו ביו-יורק פעם, אך עיזבו לפני שתהפכו קשים. חיו בצפון קליפורניה פעם, אך עיזבו לפני שתהפכו רכים. טיילו!

קבלו מספר אמיתות שאינן ניתנות להעברה: המחירים יעלו, פוליטיקאים ימעלו באמונכם, גם אתם תזדקנו. וכשזה יקרה לכם, תדמיינו שכאתם שהייתם צעירים, המחירים היו סבירים, פוליטיקאים היו אצילים, וילדים כיבדו את המבוגרים מהם. כבדו את המבוגרים מכם.

אל תצפו שמישהו אחר יתמוך בכם. אולי תהיה לכם קרן נאמנות, אולי יהיו לכם בני זוג עשירים. אבל לעולם לא תדעו מתי כל אחד מהם עלול להיעלם. אל תתעסקו יותר מדי עם השיער שלכם, או שבגיל 40 הוא יראה 85.

היו זהירים בקבלת עצות, אך היו סבלניים עם אלו הנותנים לכם אותן. עצה היא צורה של נוסטלגיה. לתת אותה זו דרך לדוג את העבר מהפח, לנגב אותו, לכסות בצבע את החלקים המכוערים, ולמחזר אותו תמורת יותר ממה שהוא שווה.

אך סמכו עליי לגבי קרם ההגנה.